שאלות נפוצות

טראומות, חרדות, משקעי ילדות – לפירוט והרחבה לחץ כאן ←

כמה זמן שצריך (:
– כאשר מדובר בטיפול בארוע בודד של טראומה, לאדם שהחיים שלו היו רגילים עד לאותה נקודה,
בדרך כלל מדובר במס' פגישות בודדות (2-5).
– כאשר מדובר בטיפול לאירועים שליליים רבים שחזרו על עצמם, משך הטיפול לרוב נע בין שלושה חודשים עד חצי שנה (12 עד 25 טיפולים) בהתאם למהות וחומרת האירועים והשפעתם על המטופל.
– כאשר מדובר בטראומה מורכבת, הטיפול מעמיק יותר, הקצב איטי יותר ומותאם לשיפור במצב המטופל, ויכול לקחת גם יותר מחצי שנה.

לא בהכרח.
למוח יש מנגנון של הכללה תוך כדי למידה, אי לכך אחרי עיבוד של מספר אירועים דומים, הוא יתחיל לאמץ באופן טבעי הסתכלות חדשה ומשוחררת על אירועים רבים, גם אם לא עבדנו עליהם באופן ישיר.
לדוגמא: אדם שחווה הצקות רבות לאורך השנים מילדים בבתי הספר, ועבר טיפול לגבי חלק מהאירועים, שבעקבותיו הבין שאמנם בזמן האירועים הוא היה חלש, מסכן וחסר אונים, אבל כיום – הוא במקום אחר, ויכול להרגיש חזק ומסוגל להתמודד. המוח לוקח את התפיסה החדשה הזו ומתחיל "להלביש" אותה בצורה "אוטומטית" על כל אותם אירועי הצקות דומים שלא עבדנו עליהם במסגרת הטיפול, כך שלא צריך להמשיך ולעבד כל אחד מהם בנפרד.

ילדים, על פי רוב, 50 דק'.
מבוגרים, שעה.

הטיפולים נערכים בקליניקה בירושלים או בבני ברק.
יש כיום, אפשרות לטיפול גם און-ליין, דרך הזום וכדומה.

300 ש"ח למפגש טיפולי בודד.

כן, עבור טיפול בילדים ובני נוער – בהתאם לכיסוי הרפואי של המבוטח, ניתן לקבל טיפול במחיר מסובסד.

במזומן, באפליקציות לתשלום: ביט ופייבוקס, או בהעברה בנקאית.

אני מתאים את השיטות בהתאם לצרכים של המטופל, לפי המסוגלות שלו ואופי הבעיה, או בהתאם לשלב בו נמצא בהתקדמות בטיפול. ייתכן שניצמד לשיטה אחת מוצלחת עבור מטופל, וייתכן שנשלב עוד שיטות במשך הזמן.

לא. מהניסיון שלי, בגילאים האלה מתאימה יותר עבודה דיאדית (הורה-ילד), או אמצעים אחרים כמו תרפיה באומנות, במוזיקה, בדרמה וכו'.
הטיפול אצלי, מתאים לגילאי 8 ומעלה.

כן. אני לרוב משלב משחקים שונים בטיפול, משחקים לכיף והנאה, כגון: משחקי חשיבה, שיעזרו ליצירת קשר טוב וגם לרוגע ושיחרור. וכמובן, משחקים טיפוליים שמלמדים מיומנויות חברתיות, ויסות רגשי, חשיבה חיובית, העצמה אישית ופתרון בעיות.
כאשר שיטת הטיפול היא ביופידבק, נשלב גם משחק מחשב עם תוכנת הביופידבק.